top of page

Trigerpunkti – kāpēc svarīgi?

Trigerpunkti (TrP) ir vieni no primāro sāpju iemesliem, kas var radīt plaša spektra funcionālas problēmas. Diemžēl bieži vien TrP netiek pievērsta pietiekama uzmanība un terapija aprobežojas vienīgi ar TrP lokālu išemizāciju, kam ir īslaicīgs terapetisks efekts.

Katrs muskulis ir saisīts ar citu muskuli, respektīvi, tie ir savienoti miofasciālajās „ķēdēs“ (myofascial chains). Praktiski tas nozīmē, ka ja vienā muskulī ir trigerpunkts, tam VIENMĒR būs satelīta jeb asociētie trigerpunkti pa miofasciālo „ķēzu“ gaitu.

Lai sasniegtu ilgnoturīgu terapeitisku efektu, fizioterapeitam ir jāmāk inhibēt šīs hipertoniskās muskuļu ķēdes globāli jeb aktivizējot miofasciālo ķēžu mehānismus, izmantojot neurofizioloģiskus principus: postizometriskā relaksācija (PIR) un reciprokā inhibīcija (RI). Svarīgas ir arī zināšanas par kinezioloģijas principiem - par muskuļu darbu atkarībā no konkrētas pozīcījas (aprakstījuši prof. Vele un prof. Vojta).

Šie principi tiek aplūkoti un praktizēti mūsu kursos „Globālā Trigerpunktu terapija“ čehu letora un fizioterapeita Daniela Sobotkas vadībā, kurš vada manuālās terapijas, trigerpunktu terapijas, kā arī viscerālās manuālās terapijas kursus Čehijā un Slovākijā.Avots:

Oliveira-CampelO, Natalia M.; Rubens-Rebelatto, José; MartÍn-Vallejo, Francisco J.; Alburquerque-SendÍn, Francisco; Fernádez-de-las-Peñas, César (2010). The Immediate Effects of Atlanto-occipital Joint Manipulation and Suboccipital Muscle Inhibition Technique on Active Mouth Opening and Pressure Pain Sensitivity Over Latent Myofascial Trigger Points in the Masticatory Muscles. Journal of Orthopaedic & Sports Physical Therapy, 40(5), 310–317. doi:10.2519/jospt.2010.3257

Comments


bottom of page