top of page

Vebinārs: "Neiroloģiskā stāvokļa novērtēšana funkcionālo speciālistu praksē: I daļa

Runāsim par CNS funkcionālo anatomiju; analizēsim, kā notiek kustību plānošana un izpilde. Svarīga lieta fizioterapeitiem- kāda ir klīniskā aina dažādu CNS strūkturu bojājumu gadījumā, un kam būtu jāpievērš uzmanība terapijā.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Vebinārs: "Neiroloģiskā stāvokļa novērtēšana funkcionālo speciālistu praksē: I daļa
Vebinārs: "Neiroloģiskā stāvokļa novērtēšana funkcionālo speciālistu praksē: I daļa

Laiks un vieta

2024. g. 15. febr. 15:00 – 19:00

Attālināti Zoom platformā un klātienē

Par pasākumu

Seminārs: Neiroloģiskā stāvokļa novērtēšana funkcionālo speciālistu praksē: I daļa

Par apmācībām: Pacienta neiroloģiskā izmeklēšana funcionālo speciālistu praksē ir būtiska. Tā ļauj atklāj agrīnas neiroloģiskas saslimšanas, veikt diferenciāldiagnostiku starp dažādām neiroloģiskām saslimšanām, kā arī palīdz saprast un atklāt pacienta sāpju iemeslu, piemēram, vai pacientam sāp muguras jostas daļa, jo tur ir neiroloģiska problēma vai arī tas ir muskuļu pārslodzes rezultātā.

Neiroloģiskā izmeklēšana kopā ar  "sarkano" karogu simptomiem palīdz agrīni atklāt neiroloģiskās saslimšanas un sāk laicīgu ārstēšanu. 

Kuras CNS struktūras ir īpaši svarīgas fizioterapeita darbā? Ko mēs trenējam, veicot balansa un koordinācijas vingrojumus? Kā veikt pamata neiroloģisko izvērtēšanu? Par to visu runāsim un praktiski izvērtēsim šajās apmācībās!

Pasniedzējs: Mg. Lukaš Kasala (Charles University, 2th medical faculty, department of rehabilitation and Sport Medicine, “RehaThink” pasniedzējs)

Mērķauditorija: fizioterapeiti

Dalības maksa: 50.00 Eur (I daļa)

TIP: I daļa 5 TIP (Nr.TIP2023/127 TIP5)

Lai iegūtu sertifikātu, ir jāaizpilda kontroles jautājumi. Tā ir LFA un LĀPPOS noteikta prasība sertifikāta iegūšanai par  tālākizglītības pasākumiem, kas tiek organizēti attālināti e-vidē.

Valoda: angļu valoda

Semināra programma

1. Ievads centrālās nervu sistēmas funkcionālajā anatomijā:

 Descendējošie jeb lejupejošie ceļi (no CNS uz muguras smadzenēm):

  • piramidālais (kortikospinālā) trakts -  galvenā funkcija ir apzinātu kustību ierosināšana un izpilde. Vebinārā analizēsim, kuras CNS struktūras atbild un piedalās apzinātas kustības plānošanā un izpildē. Kā izpaužas šo CNS struktūru bojājums; kāda ir objektīvā atradne piramidālās sistēmas patoloģiju gadījumā? Kā varam novērtēt piramīdālo sistēmu?
  • Ekstrapiramidālais trakts -  nodrošina automātisko kustību plānošanu, izpildi, kvalitāti; regulē muskuļu tonusu; galvas - acu kustību koordināciju; fleksoru un ekstenzoru muskuļu motorā kontrole (facilitācija un inhibīcija);  refleksa reakcija uz  vizuālo vai skaņas stimulu u.c. funkcijas. Kā izpaužas ekstrapiramidālā trakta saslimšanas? Kā novērtēt ektrapiramidālo sistēmu? 
  • Cerebellar trakts -  saslimšanas, klīnika, novērtēšan

2. Sensorās sistēmas izvērtējums – tauste, temperatūra, sāpes, propriocepcija, kinestēzija. Pamata neiroloģiskā novērtējuma novērtējums: miotomi, dermatomi, refleksi.

Share this event

Ieskaties apmācībās!

bottom of page