top of page

"Miofasciālas sāpes un disfunkcija: novērtēšana un terapija: A līmenis"

Kursu galvenā uzmanība ir vērta uz miofasciālajām sāpēm, ko izraisa muskuļu un fasciju patoloģijas. Miofasciālo sāpju galvenais iemesls ir trigerpunkti. Kursos detalizēti tiek analizētas miofasciālās ķēdes, disfunkcija dažādu pataloģiju gadījumā.Tehnikas ir balstītas uz neirofizioloģijas principiem.

Registration is closed
See other events
  "Miofasciālas sāpes un disfunkcija: novērtēšana un terapija: A līmenis"
  "Miofasciālas sāpes un disfunkcija: novērtēšana un terapija: A līmenis"

Laiks un vieta

2023. g. 29. jūl. 09:00 – 2023. g. 30. jūl. 16:00

Jelgava, Atmodas iela 19, Jelgava, LV-3007, Latvija

Par pasākumu

Skatīt detalizētu programmu un ieteicamo literatūru PDF failā:  

Pasniedzējs: Mgr. Lukaš Kasala (Charles University, 2th medical faculty, department of rehabilitation and Sport

Medicine, pasniedzējs studiju priekšmetā “Special Physiotherapy concepts and methods”; “RehaThink” pasniedzējs Latvijā, Lietuvā, Slovākijā).

TIP: 16 ( LĀPPOS, Nr.TIP2022/280 TIP16)

Cena: 380 EUR (iekļauti izdales materiāli, uzkodas, kafija, tēja)

Valoda: angļu valoda (vajadzības gadījumā tulkojums latviešu valodā).

Vietu skaits kursos: 16 

Kurss "Miofasciālas sāpes un disfunkcija: novērtēšana un terapija: A līmenis” ir praktisks kurss, kurā galvenā uzmanība ir vērta uz miofasciālajām sāpēm, ko izraisa muskuļu un fasciju patoloģijas. Miofasciālo sāpju galvenais iemesls ir trigerpunkti. Praktiskajā daļa ir iekļautas muskuļu inhibēšanas tehnikas, kas balstās uz neirofizioloģijas principiem t.i., reciprokālā inhibīcija (RI), postizometriskā relaksācija (PIR),  agoniska ekcentriska kontrakcij (AEK). Kursu praktiskajā daļa ir iekļauti terapijas pamatprincipi, kas balstīti uz Čehu rehabilitācijas skolas autoru t.i.,  Prof. Vaclava Vojtas, Prof. Karela Lewita,  Prof. Vladimira Jandas  terapijas konceptiem.

Kāpēc tieši Čehu rehabilitācijas skola? Tādēļ, ka tieši šī skola un tās pieeja bija dzinulis "RehaThink" radīšanai.  Par to vairāk variet lasīt rakstā šeit.

 Šajo apmācību galvenās tēmas ir:

  • pacienta kinezioloģiskā un biomehāniskā novērtēšana (miofasciālās ķēdes);
  • diferenciāldiagnostika;
  • miofasciālās sāpes, to iemesli; trigerpunktu muskuļu “ķēžu” reakcijas un to veidošanās mehānims; trigerpunktu izstarotās sāpes un ar tiem saistītās locītavu blokādes; raksturīgas pacienta sāpes; trigerpuntu izraisītās funkcionālās izmaiņas.
  • Praktiskā daļa:  muskuļu atslābināšanas tehnikas (balstoties uz muskuļu-fasciju “ķēdēm”), pielietojot globālās reciprokālās inhibicijas principus, PIR pēc K. Lewit, AEK (agoniska ekcentriska kontrakcija) tehnikas pēc Brugger koncepta.

Programma


  • 3 stundas

    Theory part - introduction


  • 1 stunda

    Lunch

3 more items available

Share this event

Ieskaties apmācībās!

bottom of page