top of page

Kā „sāp“ ribu blokāde?

Šajā rakstā aplūkosim ribu blokādes, simptomus un biežākās pacientu sūdzības.


-I, II, III ribu blokādes ir saistīts ar hipertonusu un TrP mm. scaleni. Bieži pacientam ir galvas sāpes, kā arī sāpes pleca daļā ap deltoideus vid. daļu līdz pat I-II pirkstam. Zemāk attēlā redzama III ribas terapija.

- 4. kreisās ribas blokāde - sāpes kreisās puses krūškurvī un zem kreisās lāpstiņas līdz plaukstas locītavai, pacientam ir grūtības ieelpot. BET diferenciāldiagnostikai ir jāizšķir no miokarda infarkta simptomātikas.

- 4. labās ribas blokāde - cauri šaujošas, asas sāpes krūškurvī, kas tiek apzīmēts kā "caurejošas lodes sindroms" jeb angliski ''bullet syndrome''.

-5-7 ribas blokāde - projecējās uz ļoti dažādiem muskuļiem, īpaši starplāpstiņu rajonā (raksturīgi kā durošas, trulas sāpes), abdomināliem muskuļiem, kā arī cieši saistīta ar disfunkciju iegurņa pamatnes muskulatūrā.

Ribu novērtēšana un terapijas iespējas detalizēti tiek aplūkotas kursā: "Mugurkaula locītavu izmeklēšana un terapija: mobilizāciju tehnikas". Vairāk info par kursiem: https://www.rehathink.com/kursi/


Avoti:

Studiju materiāli no lekcijām par L.Mojžišovas terapiju, Charles University in Praha.

SIMONS, D., TRAVELL, J.G., SOMONS L.S., CUMMINGS, B. Travell & Simons' Myofascial Pain and Dys

function: The Trigger Point Manual (2-Volume Set), Lippincott Williams & Wilkins. 1998, ISBN-10: 0683307711, ISBN-13: 978-0683307719, Edition: 2.

Comments


bottom of page